Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra të larta në Itali, 814 të vdekur dhe mbi 24 mijë të infektuar në 24 orë

Koronavirusi vazhdon të shkaktojë viktima dhe infektime të mëdha në Itali.

Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid 24.099 persona, kundrejt 200 000 tamponë të bërë.

Të premten janë regjistruar edhe 814 viktima nga virusi vdekjeprurës.

Ndër të tjera vazhdon të ketë një rënie të personave në terapi intensive (-30), ndërsa është rritur numri i të shëruarve dhe i atyre që kanë lënë spitalin (25,576).

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet