Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Liria ka emër”, Rama publikon foton e Ibrahim Rugovës krah Hashim Thaçit

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto të dy ish-presidentëve të Kosovës Ibrahim Rugova dhe Hashim Thaçi. “Liria ka emër! Shqipëri-Kosovë”, shkruan Rama.

Ish-kreu i shtetit të Kosovës Hashim Thaçi ndodhet në Hagë pas akuzave të ngritura nga Prokuroria Speciale për krime lufte.

Bashkë me të në Hagë po përballen me drejtësinë edhe Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi. Kreu i qeverisë shqiptare, por edhe liderët e tjerë politikë nga Presidenti te kreu i opozitës kanë shprehur mbështetjen për kupolën e UÇK-së.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet