Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Izraeli paralajmëron qytetarët jashtë vendit për sulme nga Irani

Pas vrasjes së një fizikani të shquar iranian në fushën e kërkimeve bërthamore, Këshilli i Sigurisë Kombëtare të Izraelit paralajmëroi qytetarët e tij jashtë vendit për një kërcënim në rritje nga Republika Islamike.

”Paralajmërimi përfshin vendet në rajon si Gjeorgjia, Azerbajxhani, Turqia, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Bahreini si dhe disa shtete në Afrikë”, theksoi departamenti i antiterrorizmit i Këshillit të Sigurisë.

Fizikani bërthamor dhe eksperti i raketave, Mohsen Fakhrizadeh u vra një javë më parë në një sulm në periferi të kryeqytetit iranian Teheran.

Dinamika është ende e paqartë, por qeveria e Teheranit fajëson SHBA dhe Izraelin për vrasjen.

Politikanët izraelitë nuk e komentuan sulmin.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet