Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Transportonin ilegalisht klandestinë drejt Korçës, pranga 2 të rinjve në Elbasan

Dy persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi u kapën duke transportuar 3 klandestinë.

Burime zyrtare nga policia e Elbasanit thanë se bëhet fjalë për shtetasit me inicialet H. H., 31 vjeç dhe H. E., 27 vjeç, banues në Korçë, të cilët u kapën duke transportuar drejt Korçës, 3 shtetas nga vendet e treta, me qëllim dhënien ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit, kundrejt fitimit 150 euro për person.

Në cilësinë e provës materiale janë sekuestruar mjeti, 200 euro dhe 2 aparate celular. Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufirit”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet