Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia shtyn karantinën deri në këtë datë, shkak gjendja e rënduar e Covid-19

Greqia ka shtyrë ‘lockdown-in’ e përgjithshëm të paktën deri në 14 dhjetor ora 6:00 e mëngjesit.

“Ngarkesa e madhe virale nuk na lejon të hapim aktivitetet ekonomike” ka thënë zëdhënësi i qeverisë greke së fundmi.

“Edhe për shkak se në Greqinë e Veriut gjendja në spitale është e rëndë ende nuk mund të hapemi” ka shtuar ai.

Greqia prej kohësh është në karantinë dhe vendi prej shumë javësh ka shënuar rritje të infektimeve dhe vdekjeve për shkak të koronavirusit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet