Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Alarmohet Greqia, avionët luftarakë turq pushtojnë Egjeun

Autoritetet greke janë vendosur në alarm nga provokimet e reja të Turqisë.

Të enjten 4 avionë luftarakë turq shkelën hapësirën ajrore greke mbi Egje, raportojnë mediat në Athinë.

Konkretisht, dy F-16 dhe dy spiunë CN-235 kryen 29 shkelje (3 nga F-16 dhe 26 të CN-235) mbi Egje.

Prej disa muajsh marrëdhëniet mes dy vendeve janë më të tensionuara se kurrë për shkak të konfliktit detar.

Athina shpreson që BE do të vendosë sanksione ndaj Ankarasë në Samitin e Dhjetorit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet