Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Video/ Kullat gjigante shembën në 10 sekonda në Abu Dabi

Katër kulla, pjesë e kompleksit “Mina Plaza Towers” në Abu Dabi u shkatërruan për vetëm 10 sekonda me shpërthimin e kontrolluar.

Për shembjen e kullave me 144 kate u deshën gjashtë mijë kilogramë eksplozivë. Arsyeja kryesore e shembjes së kullave është plani për ndërtimin e një destinacioni të ri turistik në zonën ku ishin të ndërtuara.

Në pamjet e mëposhtme do të shikoni momentin e shembjes sikur të ishin prej kartoni të kullave dhe krijimin një reje të madhe pluhuri.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet