S'ka mbyllje, Komiteti i Ekspertëve merr vendimin, ja masat kufizuese që vazhdojnë pa afat

Aktualitet
S'ka mbyllje, Komiteti i Ekspertëve merr vendimin, ja masat kufizuese

Komiteti i Ekspertëve ka vendosur të lërë në fuqi masat kufizuese që ishin deri më sot, 2 dhjetor.

Ndryshe nga cfare pritej, Tirana dhe Shqiperia nuk do te mbyllen.

“Komiteti i Ekspertëve mori vendimin unanim për t’i vijuar këto masa.

Ndalohen tubimet, konferencat, ceremonitë e festave dhe ato mortore. Do vazhdojë të jetë në fuqi kufizimi i lëvizjes së qytetarëve nga ora 22:00 deri në orën 06:00.

Do të kufizohet në këto orare edhe puna në Fast-Food.

Universitetet do të vazhdojnë online, administrata do të punojë online, ndërsa shkollat me mësim të alternuar.

Këto masa do të vijojnë për një periudhë pa afat”, tha zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli.

ME TE LEXUARAT