Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shehaj nxjerr vendimin: Qeveria nuk publikoi mbylljen anti-Covid për të mbështetur “Black Friday”

Nënkryetarja e LSI për Tiranën, Brisida Shehaj, publikoi urdhërin e qeverisë që kufizonte lëvizjen e qytetarëve fundjavën e shkuar në kuadër të masave anti-Covid.

E ftuar në “Tempora” të gazetares Sonila Meço, Shehaj tha se një gjë e tillë nuk u publikua për të favorizuar “Black Friday” dhe bizneset pranë qeverisë.

Urdhëri i qeverisë që nuk u publikua: “Andaj kemi vendosur të mbështesim Komitetin Teknik të Ekspertëve dhe të marrim vendimin si më poshtë vijon:

1. Duke filluar nga dita e premte 27 nëntor, ora 22:00, do të ketë kufizim të lëvizjes së qytetarëve deri ditën e hënë 30 nëntor, ora 06:00.

2. Ndalohet të gjitha aktivitetet tregtare në të njëjtat data.

3. Baret dhe restorantet do të jenë të mbyllur nga e premtja ora 10 e mëngjesit deri të hënën”

Brisida Shehaj: Ishte për tu bërë më 27 nëntor dhe për interesa të Black Friday me shokë nuk e kanë bërë. Se nëse ti më do mua dhe këtë popull e ke hallin e përhapjes atë që pamë ne, që dyndeshin njerëzit për festa….

Se kjo është, në rastet e festive e gjithë bota po i mbyll. Italia po thotë edhe mesha e Krishtlindjes online, ose të mos bëhet fare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet