Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama në një shkollë në Durrës, batuta vë në siklet drejtoreshën: Të ka dalë nami që je shtrigë!

DURRËS- Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një shkollë të re të bërë në qytetin e Durrësit. Ai ka deklaruar se punimet kanë qenë shumë të mira, por megjithatë ka pasur kritikë, për t’i kushtuar më shumë vëmendje detajeve. Për këtë, ai solli edhe një shembull.

” Detajet Dritan, janë disa gjëra të fundit, që po nuk u kuruan, ato fillojnë pastaj…Është bërë një eksperiment mes dy ashensor të prodhuar në të njëjtën ditë, të vendosur në të njëjtën godinë, përpara se të vendosej njëri u zhgarravit, tjetri u vu i ri. I zhgarravituri u prish më shpejt”, tha Rama.

Kryeministri nuk i ka kursyer edhe batutat.

Rama: Si shpjegohet që në këtë zonë gocat janë më të gjata se çunat?

Ahmetaj: Uji, deti, ajri

Rama: Pse rriten rriten vetëm gocat dhe jo çunat

Për drejtoreshën e shkollës ka pasur edhe një moment të sikletshëm.

Rama i drejtohet mësueses: Kush është drejtoresha nga ju?

Mësuesja tregon nga drejtoresha

Drejtoresha: Nuk ka problem, ne punojmë si staf

Rama: Duket që ishe ti drejtoresha, se kur të doli para mësuesja të bënë sytë xixa

Mësuesja: Nuk e dija që ishte pas meje

Drejtoresha: Nuk ka problem

Rama: Je një shtrigë, e di si e ke namin e shtrigë apo jo. Të ka dalë nami gjithandej

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet