Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

KQZ letër Qeverisë dhe Kuvendit: Ja sa kushton projekti i identifikimit biometrik

Për të vënë në zbatim projektin e identifikimit biometrik në zgjedhjet e 25 prillit 2021, KQZ-ja ka ngritur një grup të posacëm pune.

Në një letër drejtuar Këshillit të Ministrave, KQZ i kujton se do të kryejnë me procedurë të përshpejtuar marrjen e fondit të nevojshëm për prokurimin, ndërsa po me letër njofton edhe Kuvendin.

Ndër të tjera grupi ka konstatuar se projekti shkon më shumë se 2.112.304.484 lekë dhe se koha për realizimin e tij është e limituar, vetëm 145 ditë nga data e zgjedhjeve.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet