Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Emri/ Ekzekutohet 47-vjeçari nga Tirana brenda restorantit në Brazil

Një 47-vjeçar shqiptar u ekzekutua të martën në São Paulo të Brazilit. Viktima është Ilir Zelka nga Tirana dhe sipas mediave vendase, ai ndodhej i ulur në një restorant në zonën e Jardins, kur u qëllua për vdekje nga një person ende i paidentifikuar.

Zelka mësohet se po qëndronte në një hotel të zonës, që prej 20 Nëntorit. Në momentin e vrasjes ai ndodhej i ulur në bar restorant Zurich, duke ngrënë mëngjes. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 11:10, me orën lokale.

Dëshmitarë i thanë policisë se autori lëvizte me motor, ishte i veshur me një bluzë të kuqe dhe në kokë mbante kokore ngjyrë rozë.

Ai u afrua dhe qëlloi disa herë në drejtim të 47-vjeçarit, pa thënë asnjë fjalë dhe më pas u largua me shpejtësi.

Autori e braktisi motoçikletën me të cilën udhëtonte jo shumë larg nga vendi i ngjarjes. Mjeti u sekuestrua nga autoritetet policore.

Ilir Zelka u dërgua në spital, ku dhe ndërroi jetë për shkak të plagëve të marra. Mediat braziliane shkruajnë se policia ka nisur hetimet për vrasjen, ndërsa motivet deri më tani mbeten mister.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet