Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rriten shifrat e viktimave në Itali, 785 të vdekur dhe mbi 19 mijë të infektuar në 24 orë

Shifrat e të prekurve me Covid-19 vijojnë të mbeten të larta. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19.350 persona të infektuar me koronavirus në 182 100 tamponë të realizuar.

Bilanci i viktimave mbetet tejet e rëndë, me 785 të vdekur kundër 672 të 24 orëve më parë, por lajme të mira vijnë nga rënia e shifrave të shtruarve dhe terapive intensive. Në terapi intensive ndodhen 3.663 pacientë, 81 më pak se një ditë më parë.

Një bilanc në rritje nga dita e djeshme, por që e parë përgjatë dy javëve të fundit jep një ecuri që shkon drejt uljes. “Situata është në përmirësim, por kjo nuk do të thotë se është qetësuese”, deklaruan autoritetet e Ministrisë së Shëndetësisë.

Rajoni më i prekur është Lombardia 4.048 raste të reja me koronavirus.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet