Atentat në Vlorë, përplasen me armë zjarri dy mjete. Ekzekutohet i riu

Aktualitet
Atentat në Vlorë, përplasen me armë zjarri dy mjete.

Të shtëna me armë u dëgjuan gjatë mesditës në rrugën Transballkanike të Vlorës. Policia dyshon se është qëlluar nga një makinë në tjetrën.

Ekzekutohet një i ri. Ngjarja ka ndodhur pak minuta më parë në Fushë Dukat, në afërsi të Orikumit. Viktimë ka mbetur një se i riu, i cili është ekzekutuar me 8 plumba.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe po kryen veprimet paraprake hetimore.

Nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes, teksa janë ngritur postblloqe në aksin Vlorë-Orikum për identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Policia ka sekuestruar kamerat e sigurisë në dy biznese afër zonës, të cilat mund të ndihmojne për identifikimin e autorëve.

ME TE LEXUARAT