Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ulet numri i të infektuarve në Itali, 672 viktima në 24 orë nga COVID-19

Sipas autoriteteve italiane në 24 orë te fundit janë regjistruar 16.377 raste të reja me Covid-19.

Rënia e rasteve vjen si pasojë edhe e uljes së numrit të tamponëve.

Ditët e fundit është vënë re se numri i tamponëve ka qenë mbi 200 mijë në një ditë ndërsa sot ishin 130.524 nga të cilët 16.377 rezultuan pozitivë.

Ndërsa numri i të vdekur është rritur krahasuar me një ditë më parë. Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 672 persona, ndërkohë që një ditë më parë ishin 541.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet