Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ngjela: Skulptura e Skënderbeut më pëlqen, është si kalorës modern

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar skulpturën e Skënderbeut, e cila u vendos pak ditë më parë në qytetin e Prizrenit.

I ftuar në emisionin “Open”, Ngjela u shpreh se i pëlqente vepra, e cila sipas tij ishte qartësisht heroi kombëtar, pasi kishte emrin poshtë.

“Nuk ka më i ngjan apo nuk i ngjan. Monumenti i qëndrës në Tiranë. Pse nuk i thatë futeni në luftë?

Ju tjetër e vuri në këmbë. A ka vlerë artistike? Për mua ka, më krijon admirim.

Këta thonë i ngjan apo jo. Ai e ka emrin poshtë. Më lëni të mbaroj se ika. Unë se ndërroj mendimin se do ti.

Më lër të shpall mendimin tim. Ka vlera artistike, sepse ka shumë diskutime. Është si kalorës modern. Portreti dallon që është ai,“- u shpreh ai.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet