Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Gjermania i dhuroi 200 palë këpucë Reneas, Lleshaj: Nuk mund të mburremi sikur…

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka komentuar dhuratën prej 200 palë këpucësh nga Gjermania për Forcat Speciale Renea.

Ai u shpreh se Shqipëria pavarësisht investimeve nuk mund të mburret sikur nuk ka nevojë për asgjë.

A janë të trajtuar mirë sot? Dhe specifikisht për RENEA. Njerëzit kanë shprehur keqardhje kur na dhanë 200 palë këpucë

Kemi investuar për modernizimin e policisë së shtetit. Sot ka një flotë mikrobuzësh të cilët nuk i ka pasur kurrë.

Ne kemi bërë këto dhe kemi plan për të vazhduar modernizimin në shumë drejtime. Këpucët janë një episod bashkëpunimi.

Nuk është arritje. Por kur ambasada e Gjermanisë e publikon ne nuk kemi të drejtë ta paragjykojmë. Ne nuk mund të mburremi sikur nuk kemi nevojë për asgjë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet