Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shtatë ditë radhazi me rekorde negative, Turqia vendos orën policore kundër Covid-19

Në 24 orët e fundit në Turqi janë regjistruar 185 viktima dhe 29,981 raste të reja me Covid-19.

Kjo është dita e shtatë radhazi që shënohet rekord negativ për fatalitetet, ndërsa të infektuarit kanë pësuar një ulje krahasuar me dje, por sërish numrat janë tepër shqetësues.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i epidemisë, sipas shifrave zyrtare, është 13,558. Përballë kësaj situate Turqia ka vendosur prej fundjavës së kaluar orën policore në 81 rajone në fundjavë me përjashtim, duke lejuar lëvizjen nga 10:00-20:00. Sipas qarkores, zinxhiri i prodhimit dhe furnizimit përjashtohen nga ky kufizim.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet