Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Paloka: Gafa e Ramës, citimin e Schiller te Wilhelm Tel e publikon si të Qemal Stafës

Demokrati Edi Paloka përmes një postimi në rrjet shprehet se kryeministri Rama ka bërë një gafë.

Nënkryetari i PD thotë se Rama e ka bërë citimin nisur nga një film i kohës së komunizmit ku Qemal Stafa në fakt po citon veprën e famshme Wilhelm Tel të Friedrich Schilller. Kështu ështe kur edhe formimin kulturor ja dedikon Kinostudios “Shqiperia e re” të kohës së komunizmit.

Postimi i plotë i Palokës:

Nuk ka faj Elisa qe Don Kishotin e shpalli veper te “folklorit shqiptar”…”skenderbeu” i saj (me i dituri dhe i lexuari i “rilindasve” ) e dika qe “Vilhelm Telin” e paska shkruajtur Qemal Stafa…Hajde merru me Gjicin pastaj 🙈

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet