Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mesi festoi me bluzën e Maradonës, FIFA gjobit Barcelonën

Festimi prekës i Lionel Mesit me fanelën e ikonës Diego Armando Maradona kur ishte pjesë e Newells Old Boys do t’i kushtojë 3 mijë euro klubit të Barcelonës.
messi-maradona

Kjo sepse sipas rregullores së FIFA-s nuk lejohet që lojtarët të shpalosin logo, emblema kompanive të ndryshme të biznesit global.

Edhe pse festimi i “Pleshtit” në fitoren 4-0 ndaj Osasunës gëzoi gjithë botën, për FIFA-n nuk ka tolerime, edhe kur bëhet fjalë për vdekjen e një legjende si Maradona.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet