Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Alfred Cako: Janina do ishte e jona nëse Ismail Qemali do të bënte…

Konspiracionisti Alfred Cako, është pjesë e përvajshme e rubrikës “Rrethi Katror” në “E Diell”.

Teksa po diskutonte në lidhje me liderët historikë të Shqipërisë përgjatë këtyre 108 viteve, Cako aludoi ku tha se nëse Ismail Qemali do të bënte për Janinën, sa gjysmën që bëri Esat Toptani për Shkodrën, Janina do të ishte e pjesë e Shqipërisë e jo e Greqisë sikurse është tani.

Ndër të tjera ai tha se Ismail Qemali është “babai i kombit” por sipas konspiracionistit ka bërë gabime të mëdha.

“Nëse Ismaili do të bënte gjysmën e atyre që bëri Esati për Shkodrën, sot Janina do të ishte shqiptare. Islamili është babai i kombit por ka bërë shumë gabime të mëdha”, tha Cako.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet