Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

​Napoli e shkatërron Romën në “Diego Armando Maradona”

Napoli i Genaro Gattusos fiton përsëri në nderim të Maradonas dhe mbingarkon Romën me një rezultat të thellë 4-0.

“Giallorossët” krijuan menjëherë një rast të rrezikshëm me Pedron, por që nga ai moment nikoqirët marrin komandën e lojës dhe zhbllokohen me Insigne -n pas gjysmë ore, falë një goditje të lirë: gol dhe përkushtim me një fanellë për Diegon.

Në pjesën e dytë Fabian Ruiz dyfishon epërsinë e pastaj Mertens dhe Politano e mbyllin atë.

Napoli dhe Roma kanë nga 17 pikë në tabelë dhe renditen në vendet pese dhe gjashtë.

Kjo ndeshje ishte e para në stadiumin e Napolit të ri-emëruar si “Diego Armando Maradona”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet