Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

U ekzekutua me 8 plumba, zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë në Bruksel

Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në Bruksel. Mësohet se bëhet për Ardit Spahiun nga Elbasani.

Spahiu u vra me 8 plumba në zonën e njohur, Molenbeek dhe ndërroi jetë në vend.

Viktima, 38-vjeçar, ka qenë më i arrestuar në 2010-ën për vrasjen e një 52-vjeçari në Elbasan, Gëzim Alikajt.

Sipas hetimeve të para dyshohet se 38-vjeçari qëndronte ilegalisht në Belgjikë.

Në vendin e ekzekutimit, prokuroria kërkoi një ekspert të balistikës dhe një mjek ligjor si dhe një kontroll laboratorik nga policia federale dhe një gjyqtar ekzaminues, konfirmon Sarah Durant, zëdhënëse e zyrës së prokurorit publik të Brukselit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet