Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Soreca: Gëzuar Ditën e Pavarësisë, nderime për shqiptarët që humbën jetën nga COVID-19

Ambasadori i Bashkimit evropian në Shqipëri Luigi Soreca ka uruar Festën e Pavarësisë.

Soreca përmes një postimi në Twitter shkruan se në këtë ditë të shënuar për shqiptarët ne zgjedhim të bëjmë nderime për jetët e humbura nga Covid.

Ndër të tjera ai thekson se BE do të jetë pranë shqiptarëve në çdo sfidë.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Shqipëri! Këtë vit ne u bëjmë nderime shqiptarëve që humbën betejën e tyre kundër COVID19 dhe sakrificës së mjekëve dhe infermierëve shqiptarë që janë në vijën e frontit çdo ditë. BE qëndron pranë shqiptarëve.

# Më të fortë së bashku,” shkruan Soreca.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet