Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përmbytje të frikshme në Itali, tri viktima dhe një i zhdukur deri tani

Autoritetet njoftuan se tre persona kanë humbur jetën për shkak të kushteve të keqia atmosferike që kanë përfshirë ishullin ishullin Sardenja të Italisë .

Viktimat janë një çift i moshuar, të cilët janë mbytur në banesën e tyre si dhe një fermer i cili ishte blllokuar ne automjetin e tij.

Mediat dhe autoritetet italiane raportojnë edhe për dy të zhdukur, ndërsa uji i furishëm ka pushtuar të gjithë zonën duke shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale.

Shkollat ​​parqet, objektet sportive dhe bibliotekat janë të mbyllura. Mbrojtja civile ka paralajmeruar se reshjet të shiut mund të shterihen gradualisht edhe në Kalabri dhe Siçili.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet