Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Parashikimi i motit për ditën e sotme, si pritet të ndryshojnë temperaturat

Sipas MeteoAlb: Pjesa e parë e ditës do mbizotërohet nga kthjellime dhe vranësira kalimtare. POR pjesa e dytë e ditës sjellë shpeshtim të vranësirave në të gjithë vendin.

Parashikohet që edhe nata të vijojë në të njëjta kushtet amosferike.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 18°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Vijon ndikimi i masave ajrore të qëndrueshme duke bërë që paraditja të mbetet me kthjellime por pasditja sjellë kalime vranësirash nëpër territor.

Maqedonia e Veriut

EDHE nesër mbetetmi në ndikimin e kthjellimeve deri në pasdite kur vrnësirat shfaqen fillimish në zonat perëndimore dhe gradualisht do të përfshijnë gjithë MV gjatë mbrëmjes.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet