Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Çfarë ndodhi mes tij dhe Ronaldos në Real Madrid? Flet Rafa Benitez

Ish-trajneri i Napolit dhe Liverpoolit, Rafa Benitez këmbëngul se ai kishte një marrëdhënie të mirë me Cristiano Ronaldon në Real Madrid.

Spanjolli kishte qenë në krye të “Merengues” në pjesën e parë të edicionit 2015-16. Ai u shkarkua në mars dhe u zëvendësua nga Zinedine Zidane.

Kishte zëra se ai u përlesh me Cristiano Ronaldon i cili u bashkua me Juventusin dy vjet më vonë.

“Ronaldo është një lojtar profesionist, një kampion. Ai është shumë konkurrues dhe ai bënte atë që i thashë, ”tha Benitez për “La Gazzetta dello Sport”.

“Ai duhej të fillonte presionin, gjithçka kishte të bënte me gjetjen e një ekuilibri të mirë me shokët e tij të skuadrës.

Nuk është e vërtetë që përfundoi keq, një javë pasi u largova nga Madridi ai po fliste me respekt për punën tonë. ”, deklaroi ish-trajneri i Liverpoolit

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet