Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Trafikonin organe, arrestohen 6 persona, mes tyre edhe mjekë

Gjashtë persona, përfshirë disa mjekë, janë arrestuar në Kinë për marrje të paligjshme të organeve nga viktimat e aksidenteve.

Sipas mediave lokake, grupi kishte mashtruar familjet e të ndjerit duke menduar se po bënin dhurime zyrtare të organeve.

Midis viteve 2017 dhe 2018 ata morën mëlçitë dhe veshkat nga 11 persona në një spital në provincën Anhui.

Kujtojmë që Kina po përballet me një mungesë të madhe organesh dhe është përpjekur të plotësojë kërkesën përmes dhurimeve publike.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet