Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përplasje të forta në parlament, kryeministri goditet me mish derri

Një situatë kaotike u zhvillua në parlamentin e Tajvanit, ku deputetët e partisë opozitare Koumingtang filluan të hedhin mish të derrit, në kohën kur po debatohej pikërisht për largimin e ndalimit të importit të mishit të derrit.

Madje ka pasur edhe përleshje fizike mes deputetëve. Presidenti i Tajvanit Cai Ing-ven, ka paralajmëruar në gusht se qeveria e atëhershme nga 1 janari do të miratojë importimin e mishit të derrit, shkruajnë mediat e huaja.

Për t’ja bërë të pamundur fjalimin kreut të qeverisë, deputetët e pozitës kishin formuar një barrierë rreth tij, kurse deputetët e opozitës fishkëllenin dhe mbanin transparentë nëpër duar.

Kur kryeministri nisi të flasë, deputetët e opozitës i gjuatën me mish derri. Më pas, nisii konflikti masiv mes deputetëve të të dyja palëve.

Pozita tha se pamjet ishin të neveritshme dhe të papranueshme. Ndërsa, opozita e vendit bën fajtore qeverinë, pasi sipas saj, ka ndërmarrë një veprim aspak të mirë.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet