Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mposhti Covid-19, Janullatos sëmuret me ethe, alarmohen mjekët

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Janullatos po përballet përsëri me probleme shëndetësore. Mediat greke, i referohen himara.gr, që njofton se Kryepeshkopi të mërkurën kishte ethe dhe lodhje, diçka që shqetësoi të afërmit dhe bashkëpunëtorët e tij, të cilët kontaktuan mjekët.

Këtë mëngjes një ekip mjekësor e vizitoi atë në shtëpinë e tij për ta ekzaminuar dhe vlerësuar gjendjen e tij shëndetësore.

Kryepeshkopi pak ditë më parë u infektua me koronavirus dhe u transportua me urgjencë në Greqi.

Gjendja e tij u stabilizua duke fituar luftën me virusin dhe doli nga spitali “Evaggelismos”, por shqetësimet nuk kanë munguar për Janullatosin duke thirrur sërish mjekët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet