Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

E kishte idhull, Maradona vdiq në një ditë me Fidel Kastron

Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit, humbi jetën në të njëjtën ditë kur vdiq dhe idhulli e tij.

Ikona u futbollit humbi jetën nga më 25 nëntor nga një arrest kardiak, ndërkohë po më 26 nëntor të katër viteve më parë kishte ndërruar jetë edhe komunistit kubanez, Fidel Kastro.

Maradona e cilësonte këtë të fundit si një njeri i paarritshëm, ku dhe e kishte bërë edhe tatuazh në trup.

Ndërkohë, në disa foto të publikuara nga mediat e huaja shihet se nuk kanë munguar as takimet e shpeshta dhe miqësia e Diegos me ish-udhëheqësit e tjerë komunistë të amerikës latine, si Evo Morales apo Hugo Chavez.

Maradona ndërroi jetë më 25 nëntor. Legjenda e futbollit mbylli sytë në moshën 60-vjeçare pas një arresti kardiak.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet