Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vizita në Abu Dabi, Rama pritet në takim nga ministri i Jashtëm i Emirateve të Bashkuara Arabe

Në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Abu Dabi të Emirateve të Bashkuara Arabe, kryeministri Edi Rama është pritur në një takim nga ministri i Jashtëm, Sheik Abdullah Bin Zayed Al Nahyan.

Takimi në fjalë vjen pas firmosjes së dy marrëveshjeve, njëra për fillimin e Rindërtimit të 2000 apartamenteve në Durrës dhe tjetra, për bashkëpunimin ekonomik ndërqeveritar me fokus investimet direkte.

Kreu i qeverisë shqiptare shoqërohet në këtë vizitë nga ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj si dhe ministrja e Ekonomisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet