Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vajza “sekrete” e Putin nga lidhja e fshehtë me sanitaren?!

Vladimir Putin thuhet se ka një vajzë ‘të fshehtë’ adoleshente, nëna e së cilës është një punonjëse sanitare e kthyer në milionere, sipas një faqeje hetimore ruse.

Bëhet fjalë për Yelizaveta Vladimirovna, një 17-vjeçare e lindur nga një lidhje midis Putinit dhe nënës së saj, Svetlana Krivonogikh.

Burimet që folën për faqen hetimore ‘Proekt’, thanë se Putini dhe Svetlana filluan lidhjen e tyre në fund të viteve 90′, ndërsa ajo ishte një sanitare dhe Putin ishte kryetar i FSB-së dhe njëkohësisht i martuar, para se të ndahej diku në fillim të viteve 2000, kur lindi Yelizaveta shkruan Daily Mail.

Putini nuk ofroi asnjë reagim ndaj raportit dhe zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov mohoi të gjitha njohuritë për Svetlanën ose vajzën e saj.

Informacioni i mbledhur nga Proekt sugjeron që Svetlana ka lindur në Shën Petersburg në 1975, e rritur në një apartament modest.


Gjatë fundit të viteve 90′ ajo punoi si sanitare në një dyqan afër shtëpisë, ndërsa studionte në Universitetin e Ekonomisë dhe Financave.

Në vitin 2000 u diplomua dhe më pas u zhvendos nga banesa modeste, tek rezidenca e saj e re në Ishujt Kamenny.

Banesat në ishull nuk janë për shitje të përgjithshme por vetëm për ata që kanë një lloj marrëdhënie me Putinin, raporton faqja.

Një nga zotërimet e saj më të mëdha të aksioneve është në ‘Bank Rossiya’, e cila ka lidhje me Putinin dhe shumë miq të tij.

Tre vjet më vonë, Svetlana lindi vajzën Yelizaveta, e cila nuk ka një baba të shënuar në certifikatën e saj të lindjes.

Identifikuesi i vetëm i mundshëm është emri i saj i mesëm që është Vladimirovna, raporton Proekt.

Dy burime të afërta me Svetlanën thanë se Putini ishte i dashuri i saj misterioz dhe se lidhja e tyre filloi në vitet 90′ dhe përfundoi në fillim të viteve 2000.

Nuk është e qartë saktësisht kur ose si u takuan, ose pse u ndanë përfundimisht.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet