Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sllovenia zgjat me një javë masat e shtetrrethimit të vendit

Qeveria sllovene vendosi sot të zgjasë me një javë të gjitha masat kryesore të bllokimit, duke përfshirë ndalimin e tubimeve, shkollimin në klasë, lëvizjen midis komunave dhe shtetrrethimin 21:00 – 06:00.

Transporti publik do të mbetet i mbyllur dhe regjimi aktual i vënies së maskave, i cili përfshin përdorimn e maskave në mjediset e ​​jashtme, do të qëndrojnë në fuqi për të paktën dy javë të tjera.

“Qeveria do të miratojë një plan për një lehtësim të masave javën e ardhshme”, tha zëdhënësi i qeverisë, Jelko Kacin, për shtypin.

Gjithashtu, Kacin përmendi lehtësira të mundshme në lidhje me shërbimet ndaj individëve, si hapjen e parukeritë dhe qendrave të estetikës.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet