Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shifra rekord të infektuarish, Izraeli preket nga vala e dytë e pandemisë

Për herë të parë në më shumë se katër javë, numri i infeksioneve të reja të përditshme me koronavirus në Izrael ka tejkaluar 1 000.

Ministria izraelite e Shëndetësisë njoftoi se 1 069 raste të reja ishin regjistruar në 24 orët e mëparshme. Hera e fundit që llogaritja ditore ishte më e lartë ishte më 21 tetor, kur u regjistruan 1 172.

Rritja e rasteve përkon me një rritje të testeve.

Pak më shumë se 60 000 teste u kryen ditën e fundit, me raportin pozitiv të testit të qëndrueshëm në 1,8 % e ngjashme me ditët e mëparshme.

Izraeli, me një popullsi prej nëntë milionë banorësh, pati një farë suksesi në frenimin e koronavirusit në pranverë, pjesërisht falë masave të rrepta qeveritare të vendosura në fillim të shpërthimit të tij.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet