Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Milani “ngec” në Francë, Arsenali nuk fal

Tashme janë mbyllur 13 ndeshjet e Ligës së Europës, të vlefshme për fazën e grupeve në këtë kompeticion.

Skuadra e Milanit ka dështuar të marrë fitoren ndaj Lilës, teksa nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në Francë. Për kuqezinjtë shënoi Kastijeho në minutën e 46’, por Bamba barazoi rezultatin në minutën e 65’.

Arsenali nuk ka falur në transfertën suedeze, teka ka mposhtur me rezultatin 3-0 Molden.

Një barazim spektakolar është arritur në ndeshje Braga-Lester, me Vardin që shënoi të 3-tin për anglezët në minutën e 95’, duke barazuar pas golit të Fransergios në minutën e 90′.

Ja të gjitha rezultatet:

GRUPI A

CSKA Sofje – Yang Boys 0-1

GRUPI B

Molde – Arsenal 0-3

GRUPI G

AEK – Zoria 0-3

Braga – Lester 3-3

GRUPI H

Lille – Milan 1-1

Sparta – Celtic 4-1

GRUPI I

Makabi – Villareal 1-1

Karabag – Sivaspor 2-3

GRUPI J

LASK – R. Antverp 0-2

GRUPI K

CSKA – Feynord 0-0

Wolfsberger – D. Zagreb 0-3

GRUPI L

Gent – C.Zvezda 0-2

Liberec-Hofeneim 0-2

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet