Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Mike Tyson fjalë prekëse për Maradonën: Ishe heroi im, na krahasuan bashkë

Mike Tyson, Diego Armando Maradona dhe titulli kampion bote që i lidh.

Të dy në sporte të ndryshme, por fenomenalë me atë që bënin: Tyson në ring dhe Maradona në fushën e blertë.

Argjentinasi nuk jeton më dhe boksieri amerikan ka disa fjalë zemre për të thënë.

“Dora e Zotit, Maradona na la. Në vitin 1986 të dy fituam titullin kampion bote. Ata e përdorën për të na krahasuar ne të dyve”, shkruan fillimisht në Twitter Tyson, i cili edhe në moshën 54-vjeccare do të zbresë në ring javën e ardhshme.

“Ai ishte një nga heronjtë e mi dhe një mik. E respektoja shumë atë.

Do të jetë një humbje e madhe”, mbyll postimin e tij boksieri legjendar, i cili edhe ka postuar një foto ku ai shfaqet me Maradonën, futbollin që vetëm dje e kuptuam se ishte njerëzor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet