Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Luks i “çmendur” mes femrave seksi, vilave luksoze dhe kafshëve ekzotike, arrestohen trafikantët e drogës në Meksikë

Dominimi që grupi “La Unión Tepito” ka bërë në Mexico City u ka lejuar anëtarëve të saj të hyjnë në një botë luksi në stilin e trafikantëve të famshëm të drogës dhe karteleve ndërkombëtarë meksikanë.

Pushimet në Evropë, veshje të markave më prestigjioze, kafshë ekzotike, makina të nivelit të lartë, rezidencat private dhe madje vazot nga Dinastia Ming, janë disa nga gjërat më të çmuara që ata kanë.

Megjithëse drejtuesit, partnerët dhe të afërmit e tyre kanë përfituar nga këto privilegje, grupi kriminal që operon në kryeqytet nuk ka qenë i kujdesshëm për të shpenzuar para nga tregtia e drogës, zhvatja, si dhe rrëmbimi.

Dhe ndërsa fëmijët e Ismael El Mayo Zambada ose Joaquín El Chapo Guzmán, të kartelit të fuqishëm Sinaloa mburreshin, bashkëpunëtorët e La Unión Tepito kanë dhënë llogari për pasurinë e tyre përmes rrjeteve sociale.

Këtë të mërkurë,  Dionisio Flores Valle, Alias Nicho, babai i Oscar Andrés Flores Ramírez, El Lunares, udhëheqësi i La Unión Tepito, u arrestua.

Ky grup ka vepruar si një operator logjistik dhe financiar dhe përgjegjës për koordinimin e shpërndarjes së drogës për organizatën kriminale. Ai ishte një ndërmjetës për kartelin lokal në mënyrë që djali i tij, i cili megjithëse ishte i burgosur, të vazhdojë të udhëheqë së bashku me Roberto Moyado Esparza.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet