Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Luftime të ashpra, vritet agjenti i CIA-s

Një agjent i CIA-s , ish-anëtar i Marinës Amerikane, është vrarë gjatë një misioni në Somali fundjavën e kaluar, njoftoi CNN, duke cituar një ish-zyrtar të qeverisë.

Detajet e tij nuk janë bërë publike. Sipas AMPE, ky është ekzekutivi i 136-të i CIA-s që ka mbetur i vrarë gjatë shërbimit.

New York Times ishte i pari që raportoi për vdekjen e agjentit amerikan.

Ndërkohë, Departamenti i Mbrojtjes i SHBA-së deklaroi se grupi Islamik Shebab po vazhdonte sulmet e tij në vend dhe në Afrikën Lindore. Administrata e Trump po përgatitet të tërheqë më shumë se 600 trupa amerikane nga Somalia para se të dorëzojë pushtetin në 20 janar.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet