Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Italia, Greqia, Spanja dhe Malta kundërshtojnë rregulla e reja të azilit

Vendet e Bashkimit Evropian, të cilat janë goditur më shumë nga ardhja e qindra- mijëra migrantëve të paligjshëm në pesë vjetët e fundit, shprehën shqetësim sot se propozimet e reja për rinovimin e sistemit të azilit të BE do të vazhdojnë të lënë pjesën më të madhe të barrës.

Greqia, Italia, Malta dhe Spanja thanë në një deklaratë të përbashkët se kuotat e detyrueshme duhet të ndiqen për shpërndarjen e njerëzve të kualifikuar për statusin e refugjatit midis 27 vendeve të BE-së, pavarësisht refuzimit të drejtpërdrejtë të një lëvizje të tillë nga Austria, Republika Çeke, Hungaria, Polonia, Sllovakia dhe të tjerët.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet