Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Infektohen me COVID-19 Princi dhe Princesha e Suedisë

Princi i Suedisë Carlos Felipe dhe gruaja e tij, Princeshë Sofia, kanë dalë pozitiv me koronavirus.
Lajmin e ka konformuar Shtëpia Mbretërore Suedeze përmes një deklarate, në të cilën thuhet se ëifti janë karantinuar.

Bashkë me ta në karantina po qendrojnë edhe djemtë e tyre, princ Aleksandër, katër vjeç dhe Gabriel, tre vjeç.

Ndërkohë pritet që të gjithë pjesëtarët e tjerë të familjes do të testohen për të parë nëse janë infektuar.

Kujtojmë që Princeshë Sofia dhe Prince Carl Filipe janë martuar në vitin 2015.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet