Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia zgjat masat kufizuese, preken edhe shqiptarët

Greqia ka vendosur të zgjasë masat kufizuese për parandalimin e përhapjes se koronavirusit deri me 7 dhjetor.

Zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas ka njoftuar se ky vendim ka ardhur si pasojë e numrit të larte te infektuarve dhe viktimave ditore nga koronavirusi.

Ndërsa ende nuk ka një vendim konkret për festat e fundvitit, por sipas qeverisë nuk përjashtohet mundësia të festohen nën masat kufizuese.

Një ditë më parë edhe Gjermania vendosi të zgjasë masat anti-Covid deri me 20 dhjetor.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet