Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Greqia zgjat karantinën deri në këtë datë, spitalet e tejmbushura

Greqia ka shtuar lockdown-in e përgjithshëm deri në datën 7 dhjetor.

Lajmi i bë i ditur para pak minutash, nga zëdhënësi i qeverisë, në një konferencë për shtyp. Shtyrja konsiderohej e domosdoshme, pasi në vend vazhdon ende të ketë një numër të lartë vdekjesh.

Kështu vetëm gjatë nëntorit, mbi 1200 persona kanë humbur jetën. Shqetësues është edhe numri i madh i rasteve ditore si dhe i të intubuarve që kanë arritur gati 600. Sot, për herë të parë janë kryer transportime ajrore të tre pacientëve që duhet të intuboheshin nga spitalet e Selanikut, të cilat janë mbushur plot, drejt spitaleve të tjera të vendit .

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet