Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Bilanc tragjik në Greqi, 99 viktima dhe mbi 2 mijë raste të reja në 24 orë

Ditën e sotme në Greqi janë regjistruar 2,018 raste me Covid-19, ndërsa 99 qytetarë e kanë humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Me shtimin e shifrave të ditës së sotme në Greqi, që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar në total 2,001 viktima, ndërkohë numri i personave që janë prekur nga sëmudnja vdekjeprurëse ka shkuar në 99,306 të tjerë.

Ndërkohë që prej fillimit të emergjencës shëndetësore deri më tani janë shënuar 9,989 të infektuar sakaq 608 qytetarë grekë janë në gjendje të rëndë për jetën.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet