Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

“Ambulanca deshi gjysmë ore që të mbërrinte”, avokati kërkon hetim për vdekjen e Maradonës

Legjenda e futbollit, Maradona u shua në moshën 60-vjecare pas një arresti kardiak.

Ish-avokati i tij dhe miku i tij i ngushtë deklaroi se duhet të nisë hetimi për vdekjen e Maradonës pasi shkak u bë një “idiotësi kriminale” pasi u desh të kalonte gjysmë ore që ambulanca të mbërrinte në shtëpinë e tij.

“Sot është një ditë dhimbjeje e thellë, trishtimi dhe refleksioni.

Sa i përket raportit të Prokurorisë së San Isidros, është e pashpjegueshme se për 12 orë, miku im nuk pati vëmendjen apo nuk u kontrollua nga ana e personelit shëndetësor.

Ambulancës iu desh gjysmë ore për të mbërritur, ishte një idiotësi kriminale”, shkroi Matias Morla.

Morla thotë se këto fakte nuk duhet të anashkalohen dhe ai vetë do të kërkojë që ngjarja të hetohet deri në fund.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet