Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vdekja e legjendës së futbollit, Barcelona: Faleminderit për të gjitha Maradona

FC Barcelona ka dhënë një mesazh ngushëllimi për ish-lojtarin e saj Diego Armando Maradona, legjendën e futbollit që sot ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare.

Maradona hapin e madh drejt futbollit europian e bëri pikërisht nëpërmjet Barcelonës, kur u transferua në vitin e largët 1982, dhe luajti në ‘Camp Nou’ 2 sezone.

Klubi blaugran shpreh ngushëllimet më të thella teksa e falenderon për gjithçka që dha për klubin e tyre.

NJOFTIMI NGA BARCELONA

FC Barcelona shpreh ngushëllimet e saj më të thella në lidhje me vdekjen e Diego Armando Maradona, një lojtar i klubit tonë (1982-84) dhe një ikonë e futbollit botëror. Pusho në paqe Diego

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet