Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Turqia në shtetrrethim, katërfishohen rastet ditore të të infektuarve

Turqia regjistroi sot 28 351 infeksione të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit, sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë.

Numri i përgjithshëm i rasteve simptomatike në vend ka arritur në 467 730.

Gjithashtu, në vend u regjistruan edhe 168 viktima në 24 orët e fundit, shifra më e lartë ditore në vend, duke e çuar numrin e të vdekurve në 12 840.

Aktualisht, numri i pacientëve në kujdes intensive është 4 641.

Duke filluar nga kjo javë, Turqia vendosi një shtetrrethim të pjesshëm fundjave nga ora 20:00 deri në 10:00 me orën lokale.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet