Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Shpresë në mes të pandemisë/ Muzika popullore sjell ‘oksigjen’ tek “Shefqet Ndroqi”

Teksa vendi ynë po përballet me shifra në rritje të rasteve me koronavirus, mjekët dhe infermierët prej 9 muajsh vijojnë të qëndrojnë në vijën e parë të luftës. Pavarësisht kësaj beteje të ashpër, shpresë për jetën vjen nga spitali “Shefqet Ndroqi”.

Ansambli i këngëve e valleve popullore ka vendosur që t’i bëjë një surprizë spitalit Covid 2 ku po trajtohen të sëmurët me koronavirus.

Mes muzikës së lartë që sjell padyshim ‘oksigjen’ e shpresë për stafin spitalor por dhe pacientët, këngëtarët kanë performuar në oborrin e këtij spitali.

Stafi mjekësor dhe disa pacientë kanë dalë në ballkone, për të dëgjuar e shijuar muzikën popullore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet