Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rritet numri i viktimave në Maqedoninë e Veriut, mbi një mijë të infektuar

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore janë kryer 3 349 teste të dyshuara për COVID-19 dhe prej tyre 1 288 kanë rezultuar pozitivë si dhe janë regjistruar 39 humbje jete, ndërsa janë shëruar edhe 1 078 persona.

Numri i rasteve aktive aktualisht është 20.881 që nga fillimi i pandemisë.

Autoritetet shëndetësore të Maqedonisë së Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë kryer 3.349 teste të dyshuara për COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të testeve të kryera në 320.011.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet