Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Dora e Zotit u kthye tek Zoti, Maradona mrekulloi botën me talentin e tij

Moment trishtimi. Kështu e cilëson kryeministri shqiptar Edi Rama ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit, Maradona. Për Ramën, Diego ishte Moxarti i futbollit.

“La Mano de Dios, Dora e Zotit u kthye tek Zoti – kjo ishte shprehja më prekëse që lexova në këtë moment trishtimi për vdekjen e Moxartit të futbollit, i cili mrekulloi botën me magjinë e talentit të tij…

U prehtë në paqe” shkruan Rama. Legjenda e futbollit botëror u nda nga jeta pasditen e sotme pas një ataku kardiak.

Gjiganti Maradona pësoi arrest kardiak dhe pavarësisht përpjekjes së mjekëve për ta shpëtuar, nuk ia doli mbanë. Legjenda argjentinase mbylli sytë sot në moshën 60-vjeçare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet